This section is dedicated to local stakeholders of the Jamboree Organisation – its partners and contractors from Poland.

IST Adventure – Przygoda dla wszystkich

IST Adventure (Przygoda dla IST) to druga z propozycji Europejskiego Jamboree adresowana do środowisk harcerskich, hufców i chorągwi ZHP, która pozwala na włączenie się w Jamboree także tym, którzy nie wezmą w nim bezpośrednio udziału.

IST Adventure to rajd, który pozwoli części członków IST uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach (trasach rajdowych) przygotowanych dla nich w różnych częściach Polski, przez różne środowiska harcerskie.

Chcemy, aby kilka dni spędzonych w międzynarodowych zespołach pozwoliło członkom IST lepiej się poznać przed samym Jamboree, poczuć ducha przygody i przygotować ich do działania w duchu ACT – motta Europejskiego Jamboree. 

Dla naszych środowisk harcerskich organizacja rajdowej trasy IST Adventure to wyjątkowa okazja do poznania skautów i skautek z całej Europy; nawiązanie przyjaźni i partnerstw, które w przyszłości mogą zaowocować dłuższą, ciekawą współpracą; poznania innych kultur oraz poćwiczenia języka angielskiego. IST Adventure to także szansa na wzmocnienie umiejętności organizacji większych wydarzeń i pomysł na przeprowadzenie oryginalnej akcji zarobkowej. 

Na zgłoszenia za pomocą formularza czekamy do 30 sierpnia 2019 r.

Gościna dla skautek i skautów

Zachęcamy środowiska harcerskie, a także indywidualnych wędrowników i instruktorów, zainteresowanych spotkaniem z naszymi gośćmi, do zgłaszania się do Zespołu „Jamboree Tourist Office” na adres e-mail: tourist-info@ej2020.org  wraz z informacją, jakiego rodzaju gościnę dane środowisko/osoba chciałoby zaoferować gościom (np. krótkie spotkanie, oprowadzenie po miejscowości, pobyt na obozie, etc.).  

Oferta współpracy dla baz i obozów harcerskich

Jednym z modułów programowych jamboree jest Service Expeditions (Ekspedycje służby) – wyprawa na 24 godziny z miasteczka jamboree na Wyspie Sobieszewskiej do baz, stanic i obozów harcerskich znajdujących się w odległości do 2h jazdy autokarem od Gdańska.

Za pomocą tego ogłoszenia do 31 lipca 2019 r. przyjmujemy zgłoszenia baz, stanic, obozów i środowisk harcerskich gotowych do ugoszczenia w trakcie Harcerskiej Akcji Letniej 2020 skautów uczestniczących w Europejskim Jamboree 2020.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się. Otrzymaliśmy 26 propozycji na łączoną liczbę ponad 4,000 osób. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały odzew!

News

1.11.2019
shadow

16,000+ Young People Registered for the Jamboree

22.10.2019
2019 Princess of Asturias Award for Concord!
shadow

Gdańsk – laureate of the 2019 Princess of Asturias Award for Concord!

13.10.2019
shadow

Autumn Jamboree Planning Team Meeting in Gdańsk

1.10.2019
shadow

Meeting with the residents of Sobieszewo Island

More news