This section is dedicated to local stakeholders of the Jamboree Organisation – its partners and contractors from Poland.

IST Adventure – Przygoda dla wszystkich

IST Adventure (Przygoda dla IST) to druga z propozycji Europejskiego Jamboree adresowana do środowisk harcerskich, hufców i chorągwi ZHP, która pozwala na włączenie się w Jamboree także tym, którzy nie wezmą w nim bezpośrednio udziału.

IST Adventure to rajd, który pozwoli części członków IST uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach (trasach rajdowych) przygotowanych dla nich w różnych częściach Polski, przez różne środowiska harcerskie.

Chcemy, aby kilka dni spędzonych w międzynarodowych zespołach pozwoliło członkom IST lepiej się poznać przed samym Jamboree, poczuć ducha przygody i przygotować ich do działania w duchu ACT – motta Europejskiego Jamboree. 

Dla naszych środowisk harcerskich organizacja rajdowej trasy IST Adventure to wyjątkowa okazja do poznania skautów i skautek z całej Europy; nawiązanie przyjaźni i partnerstw, które w przyszłości mogą zaowocować dłuższą, ciekawą współpracą; poznania innych kultur oraz poćwiczenia języka angielskiego. IST Adventure to także szansa na wzmocnienie umiejętności organizacji większych wydarzeń i pomysł na przeprowadzenie oryginalnej akcji zarobkowej. 

Na zgłoszenia za pomocą formularza czekamy do 30 sierpnia 2019 r.

Gościna dla skautek i skautów

Zachęcamy środowiska harcerskie, a także indywidualnych wędrowników i instruktorów, zainteresowanych spotkaniem z naszymi gośćmi, do zgłaszania się do Zespołu „Jamboree Tourist Office” na adres e-mail: tourist-info@ej2020.org  wraz z informacją, jakiego rodzaju gościnę dane środowisko/osoba chciałoby zaoferować gościom (np. krótkie spotkanie, oprowadzenie po miejscowości, pobyt na obozie, etc.).  

Oferta współpracy dla baz i obozów harcerskich

Jednym z modułów programowych jamboree jest Service Expeditions (Ekspedycje służby) – wyprawa na 24 godziny z miasteczka jamboree na Wyspie Sobieszewskiej do baz, stanic i obozów harcerskich znajdujących się w odległości do 2h jazdy autokarem od Gdańska.

Za pomocą tego ogłoszenia do 31 lipca 2019 r. przyjmujemy zgłoszenia baz, stanic, obozów i środowisk harcerskich gotowych do ugoszczenia w trakcie Harcerskiej Akcji Letniej 2020 skautów uczestniczących w Europejskim Jamboree 2020.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończyło się. Otrzymaliśmy 26 propozycji na łączoną liczbę ponad 4,000 osób. Bardzo dziękujemy za tak wspaniały odzew!

News

13.10.2019
shadow

Autumn Jamboree Planning Team Meeting in Gdańsk

1.10.2019
shadow

Meeting with the residents of Sobieszewo Island

16.09.2019
open call: programme flow dep
shadow

OPEN CALL: Jamboree Planning Team – Programme Information Flow Department (Volunteers)

15.09.2019
shadow

OPEN CALL: Jamboree Planning Team – Contingents Support Department (Volunteers)

More news